Kontakt

(+372) 5141 477

E-mail

nalimang@borealis.ee

Mis on EPDM kummikate?

EPDM on kummigraanulitest kahekihiline pinnakate, mis sobib hästi nii mängu-, spordi- kui vabaaja väljakutele nii siseruumidesse ja õuealadele.

Selle peamine eelis teiste pinnakatete ees on eriti hea põrutuste pehmendamise võime, mis märkimisväärselt vähendab kehavigastuste riski. Meie kummikatete värvivalik on väga suur. Lisaks saab kattele kombineerida mustreid ja kujundeid ning seeläbi kujundada atraktiivne, esteetiline ja turvaline mänguväljak.

Kummikatte
Paigaldamine

Kummikate paigaldatakse selleks spetsiaalselt koolitatud meeskonna poolt. Kummisegu segatakse valmis alles kohapeal vastavalt konkreetsele mustrile ja joonisele. Segu valmistatakse sobiva fraktsiooniga kummigraanulitest ja spetsiaalsest liimainest ning seejärel valatakse kohe ettevalmistatud aluspinnasele. Töö koosneb kahest etapist, sest kummikate valatakse kahekihiliselt.

Esimese ehk aluskihi moodustab must SBR kummisegu, mis annab kattele ettenähtud paksuse ning elastsuse. Peale aluskihi kuivamist valatakse peale teine ehk kattekiht EPDM kummisegust, mis annab pinnakattele värvi, vastupidavuse, püsivuse ja kvaliteedi. Tulemuseks on tasane ja vahedeta ühtlane kummipind, millel on suurepärane vastupidavus ja põrutuste pehmendusvõime. Kummikatte paigaldustööd peavad toimuma kuivades tingimustes ja temperatuuril üle +5C.

Hooldus

Kummigraanulitest kate vajab praktiliselt minimaalset hooldust. Tolmuimejaga saab puhastada igapäevase prügi. Paar korda aastas peaks tegema põrandale märgpuhastuse. Vaja on ainult pühkida pealt langenud lehti, prügi või liiva, mis on kandunud kummile ümbritsevalt pinnaselt. Sel juhul laseb kumm vett kenasti läbi kogu kasutushooaja ja probleeme ei teki. Soovitav on kummipinnast 2 korda aastas survepesuriga pesta, eriti peale talvehooaega, et tagada kummikatte erksus ja puhtus.

Värvivalik

Kummikattel on 24 erinevat põhivärvitooni. Värve saab lisaks ka omavahel segada ja luua kümneid põnevaid alatoone. Lisaks saab paigalduse ajal teha kummikattele sisse mustreid, kujundeid või sõnu. Värvitooni annab kummikattele EPDM (Ethylene Propylene Diene Modified) kummigranulaadist pealiskiht, mis on eriti ilmastiku- ja UV-kindel, püsivalt põrutuskindel ja väga kauakestev.